Yeniden merhaba

Yeniden merhaba

Bir süredir yayınına ara vermek zorunda kalan haber sitemiz yeniden yayına başladı. Üstelik yenilenmiş haliyle. Bu vesileyle tüm okurlarımıza bir kez daha MERHABA diyoruz.

Sitemize en son girdiğimiz haber 26 Haziran tarihindeydi ve bu ülkede özgür basına yönelik bilinen saldırılara ilişkindi. Zira, 26 Haziran’da Atılım Gazetesi ve Etkin Haber Ajansı (ETHA) “yasadışı örgüt yayını” olduğu iddiasıyla polis baskınına uğramıştı. Yaşanan bu polis terörü sitemizin yayın akışını da etkilemiş, internet haber yayınımız elimizde olmayan teknik nedenlerden dolayı durmuş, www. atilimhaber.org yayınına ara vermek zorunda kalmıştı.

***

Aradan geçen zaman içinde sitemizi güncelleyerek tamamen yeni bir haber sitesi düzenledik. Atilimhaber.org artık daha görsel ve canlı.

“Haberde objektif, yorumda devrimci” şiarımız, internet haber sitemize de yol göstermeye devam ediyor. İşçi sınıfı başta gelmek üzere, Türkiye ve Kürdistan halklarının, dünya ezilenlerinin söz ve eylemlerini sitemize taşıyacak, devrimci, sosyalist fikirlerimizi gelişmeler ışığında okurlarımız başta gelmek üzere işçi ve emekçilere sunmaya devam edeceğiz. Özgür basın geleneğinin neferi olma görevini sürdüreceğiz.

Hiç şüphe yok ki, başta devrimci sosyalistlerin ve okurlarımızın bize katkılarıyla bunu başaracağız. Bu bir çağrıdır aynı zamanda. Daha güncel, görsel ve dinamik bir haber akışı için Türkiye ve Kürdistan’daki okurlarımız görev başına diyoruz bu sebeple.

***

Sitemizde görüldüğü üzere Haberler, Güncel, Politika, Emek, Kadın, Gençlik, Dünya ve Kültür Sanat olmak üzere 8 ayrı kategoride haber-yorum akışı olacak.

2009 Temmuz’un da ölümsüzleşen sevgili Işık’ımız, sosyalist dava insanı Kutsiye Bozoklar’ın geride bıraktığı bütün eserleri haber sitemizde bize ışık sunmaya devam edecek. Bozoklar’ın güncelle bağı içerisinde her hafta bir yazısı sitemizde okurlarımızla buluşacak. Haber-yorum, Röportajlar ve Dosya kategorileriyle yayın akışımızdaki fikir zenginliğini çoğaltacağız.

Önceki sitemizden farklı olarak bu kez okurlarımızla daha etkin bir iletişim kurmak amacıyla “Sizlerden” diye bir bölüm eklendi sitemize. Mektup ve yazılarınızı bu bölümde bizimle paylaşacağınızı umuyoruz. Yanı sıra okurla etkin iletişim için ayrıca sitemizin sol yan tarafında bulunan “Geri bildirim”i tıklayarak sitemize dair görüş, öneri, eleştiri ve fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

***

Yalanın, entrikanın, hilenin ve manipülasyonun gerçeğin yerini aldığı burjuva basın dünyasının karanlık koridorlarını gerçeğin ışığıyla yoketmek, hakikati işçi sınıfı ve halklarımıza ulaştırmak için görev başındayız. İşimiz zor, yolumuz uzun. Fakat soluğumuzu sizlerle çoğaltarak yürümenin gücüne yaslanıyoruz bu yeni yayın döneminde de.

Yaşam, olanca hızıyla akıyor. Yeni bir yaşam ve dünya mücadelesi verenler bu akışa coşku katıyor. Yer altı nehirleri yer üstü akarsularıyla buluşarak denizlere ulaşmak için çağıldıyor. Kavga bizi çağırıyor. Bu çağrıya küçük fakat anlamlı bir yanıttır haber sitemiz. Özgürlük ve sosyalizm mücadelesine olan sarsılmaz inancımızla tüm okurlarımızı selamlıyor, yeniden ve daha güçlü bir merhaba diyoruz!

Hepimize kolay gelsin.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 28 Eylül 2012, Cuma 12:12
Kategoriler: Güncel, Haber-Yorum, Haberler