Tezkere Keçiören’de protesto edildi

Tezkere Keçiören’de protesto edildi
Tezkere keçiöğrende protesto edildi
Tezkere keçiöğrende protesto edildi

ANKARA- HDK Keçiören Meclisi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Keçiören Şubesi, Keçiören Halkevi, Keçiören Dayanışma Evi, Eğitim-Sen Ankara 3 No’lu Şube, ÖDP ve TKP ilçe örgütleri, dün akşam yaptığı yürüyüşle Suriye tezkeresini protesto etti. Yürüyüşte yarın Ankara’da yapılacak olan Alevi mitingine de çağrıda bulunuldu.

Piyangotepe İbn-i Haldun İlköğretim Okulu önünde bir araya gelen çok sayıda kişi, Refik Saydam Caddesi’ni trafiğe kapatarak İncirli Lisesi önüne yürüdü. Meşalelerle yapılan yürüyüşte, sık sık “Susma haykır savaşa hayır”, “Eşit yurttaşlık istiyoruz”, “Suriye halkları yalnız değildir” sloganları atıldı.

İncirli Lisesi önünde açıklama yapan PSAKD Keçiören Şube Başkanı Sercan Aydoğan, “Suriye’ye saldırmaya bahane olarak Alevi düşmanlığını açıkça yükselten AKP, bizlerin ilerici yanından korkuyor. Karanlık güçlerini üzerimize salıyor. Akçakale’ye henüz neyi, kimin attığı dahi bilinmezken çıkarmış olduğu tezkereye karşı kardeş halklarla savaşa geçit vermemek için direniyoruz. Korkmuyoruz” diye konuştu.

4+4+4 sistemine de değinen Aydoğan, bu sistemle zorunlu din derslerinin seçmeli adı altında haftada sekiz saate çıkarıldığını belirterek, “Kindar ve dindar nesil yetiştirmek için bununla da yetinmeyip İmam Hatip Okullarını dayatıyor” dedi.

Aydoğan, Alevilere yönelik yoğunlaşan saldırıları da hatırlatarak, “Bugün AKP’nin karanlığına ve faşizmine karşı direnmek bütün ilerici halk kesimleriyle birlikte bizlerin görevidir.” dedi.

Aydoğan, 7 Ekim günü yapılacak olan “Laik, demokratik bir Türkiye için eşit yurttaşlık istiyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek olan mitinge çağrıda bulundu.(ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 6 Ekim 2012, Cumartesi 10:49
Kategoriler: Güncel, Haberler