HDK Niğde Meclisi: “Ya barış, ya barış”

HDK Niğde Meclisi: “Ya barış, ya barış”

HDK Niğde Meclisi basın açıklamasına çağrı için bildiri dağıttı.
HDK Niğde Meclisi, “Ya barış, ya barış” sloganıyla açıklama yapacak

NİĞDE- Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Niğde Meclisi, “Ya barış, ya barış” adıyla düzenleyeceği basın açıklamasına çağrı etkinlikleri yapıyor. Niğde’nin semt pazarlarında bildiri dağıtan HDK’liler, Niğde halkını 13 Ekim Cumartesi günü saat 13’te yapacağı basın açıklamasına çağırdı.

Ethem Onbaşı Caddesi’nde kurulan “Salı Pazarı”, İlhanlı Mahallesi’ndeki semt pazarında yaygın bir şekilde bildiri dağıtan Niğde Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Gökhan Akın çalışmalarıyla ilgili şu bilgiyi verdi.

Perşembe, cuma ve cumartesi saat 13.00’e kadar şehrimizin pazarlarında ve kaldırımlarında hazırladığımız bu bildirileri Niğde emekçi kamuoyuna ulaştırıp, cumartesi günü yapacağımız kitlesel basın açıklamasına destek isteyeceğiz. Ülkemiz topraklarında ve komşularımızın topraklarında daha fazla kan dökülmeden, daha çok ana ağlamadan şiddet ve savaş politikalarını biran evvel terk edilmesi için üzerimize düşen görevi yapıyoruz” dedi.

Niğde ilindeki tüm demokratik kitle örgütlerini, sendikaları ve emekçilerden yana olan siyasi partileri yapılacak kitlesel basın açıklamasına davet edeceklerini belirten HDK Niğde Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Akın, “Özellikle üniversite gençliğini basın açıklamamızda yanımızda görmek istiyoruz. Çünkü olası bir Suriye savaşı esnasında ilk ölecekler maalesef genç kardeşlerimiz olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 11 Ekim 2012, Perşembe 16:18
Kategoriler: Haberler, Politika