Veysel Güney’in annesi Zeynep Güney yaşamını yitirdi

Veysel Güney’in annesi Zeynep Güney yaşamını yitirdi
Veysel Güney
Veysel Güney

İZMİR- 12 Eylül darbecileri tarafından katledilen (idam edilen) ve hala mezarı bulunamayan Veysel Güney’in annesi Zeynep Güney’in yaşamını yitirdiği açıklandı.

İzmir’de tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliği sonucu 12 Ekim’de yaşamını yitiren Zeynep Güney, İzmir Bayraklı’daki Doğançay Mezarlığı’na toprağa verildi.

Devrimci Yol militanı olan Veysel Güney 10 Haziran 1981’de askeri cuntanın emriyle katledilmişti. Veysel Güney’den korkan egemenler onu katlettikten sonra yazdığı son mektubu aileye ulaştırmamış ve mezar yerini aileye göstermemişlerdi. Halen Veysel Güney’in mezar yeri bilinmiyor.

Cumartesi anneleri her hafta yaptıkları kayıplar eylemine Veysel Güney’i de taşıyor ve mezarının nerede olduğunu soruyorlar. Anne Zeynep Güney 15 Eylül’de hasta olduğu için Cumartesi Meydanı’na gelememiş ama bir mektup göndermişti. Zeynep Güney, mektubunda, “Resmini gözlerime çizdim, ismini kalbime yazdım” sözleriyle oğluna olan özlemini, hasretini dile getirmişti. Anne Güney, 32 yıldır aynı meydanda acıları ve sevinçlerini paylaşan yol arkadaşlarına, sevgi ve selamlarını iletmişti.

Annemiz Zeynep Güney’in ve Veysel Güney’in anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 14 Ekim 2012, Pazar 13:30
Kategoriler: Güncel, Haberler