Tutsakların sesine ses katmaya

Tutsakların sesine ses katmaya

ANKARA/İZMİR- Hapishanelerde süresiz açlık grevi devam ederken, dışarıda da destek eylemleri yaygınlaştı.

ODTÜ ve Ege üniversitesi öğrencileri de öğrenciler süresiz açlık grevindeki tutsakların seslerine ses katmak amacıyla eylem kararları aldılar.

ODTÜ’DE BİR GÜNLÜK AÇLIK GREVİ
ODTÜ’lü öğrenciler süresiz açlık grevinde olan tutsaklara destek amacıyla  18 Ekim’de bir günlük açlık grevine başladılar. ODTÜ Kampüsü Matematik Bölümü önünde toplanan öğrenciler Açlık grevinin yapıldığı alanda, ‘Tecridi kırmak için 10 bin tutsakla açlık grevinde 1 günlük ODTÜ’deyiz’, ‘Zindanlarda direnenlere selam olsun’ pankartı açılırken, ‘3. Zindan direnişini selamlıyoruz’, ‘Tecride hayır, tutsaklara özgürlük’, ‘Berxwedan jiyane’ dövizleri asıldı.
Zindanlarda başlayan özgürlük çığlıklarının duymak, duyurmak ve özgürlüğün gerektirdiği eylemlilikleri gerçekleştirmek amacıyla açlık grevine başladıklarını duyuran ODTÜ öğrencileri, demokrat, devrimci ve yurtsever kamuoyunu duyarlılığa çağırdılar.
EGE ÜNİVERSİTESİ
Ege Üniversitesi’nde okuyan Demokratik Yurtsever Gençlik üyeleri ve barış anneleri 18 Ekim’de yaptıkları ortak bir eylemle süresiz açlık grevinde olan tutsakları selamladılar. Yürüyüşün hemen başında polis barikatıyla karşılaşan öğrenciler oturma eylemi ardından da basın açıklaması yaptılar. AKP’nin Osmanlıcılık hayalleri doğrultusunda Kürdistan’ı işgal etmek istediğini açıklayan basın açıklamasında hapishanelerdeki süresiz dönüşümsüz açlık grevi yapan PKK’liler üzerinde uygulanan baskıya da dikkat çekildi.
Ege oturma eylemi
ODTÜ açlık grevinden bir kesit

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 18 Ekim 2012, Perşembe 23:48
Kategoriler: Haberler, Politika