SKM’den Duman ve Erman’a dayanışma kartı

SKM’den Duman ve Erman’a dayanışma kartı
SKM'den Hatice ve Gülizar için dayanışma kartı
SKM üyeleri Hatice ve Gülizar’a dayanışma kartı gönderdi

İSTANBUL- Sosyalist Kadın Meclisi (SKM) üyeleri, gazetemiz eski Yazıişleri Müdürü Hatice Duman ile deri işçisi Gülizar Erman’a verilen müebbet hapis cezasını protesto etmek için Galatasaray’daki postanenin önünde açıklama yaptı.

SKM’liler, açıklamanın ardından Duman ve Erman’a dayanışma kartları gönderdi.

Açıklamayı okuyan Selvi Coşar, gazeteci Duman ile deri işçisi Erman hakkında verilen müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından onaylandığını belirtti, “Bu karar işçilerin hak arama mücadelesine ve basın, ifade, örgütlenme özgürlüğüne vurulmuş bir darbedir. Polis komplosunun hukukileştirilmesidir. Bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Sedat Selim Ay’ın içinde bulunduğu polis timinin komplosudur” dedi.

Karar için “hukuki değil, siyasidir” diyen Coşar, herkesi adaletsizliğe karşı duyarlılık göstermeye çağırdı, “Hatice ve Gülizar’ı yalnız bırakmayalım, mektup gönderelim, radyolardan şarkı isteklerinde bulunalım” diye konuştu.

Eylemde, “Hatice, Gülizar yalnız değildir, “Tutuklu kadınlara özgürlük”, “Yaşasın kadın dayanışması” ve “Sedat Selim Ay görevden alınsın” sloganları atıldı.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 20 Ekim 2012, Cumartesi 17:51
Kategoriler: Haberler, Kadın