Young Struggle’dan gençlik şöleni

Young Struggle’dan gençlik şöleni
Young Struggle Lozan'da şölen düzenledi
Young Struggle Lozan’da şölen düzenledi

LOZAN- Young Struggle (Genç Mücadele) İsviçre örgütü Lozan şehrinde düzenlediği gençlik şöleniyle göçmen gençlerle buluştu.

Yüze aşkın kişinin katıldığı gençlik gecesinde Young Struggle (YS) adına yapılan konuşmada, Avrupa’daki ırkçılığa karşı gençliğin dinamik niteliği ve halkların kardeşliğinde önemli rol oynayacağı vurgulandı. Avrupa devletlerinin gençliği devrimci mücadeleden uzaklaştırmak için yalnızlaştırdığı ve uyuşturarak geleceksizleştirdiğini belirten YS sözcüsü, “Bu duruma karşı Young Struggle olarak mücadele veriyoruz. Avrupa’daki ırkçı, faşist yasalara karşı gençliği devrimci mücadeleyle buluşturup halklar arasında kardeşlik köprüsünü kuruyoruz” dedi.
Avrupa devletlerinin son süreçte antifaşist, devrimci gençlere tutuklama ve gözaltı terörü uyguladığın belerten gençlik sözcüsü, “Gençliğin sosyalizmle buluşmasından korkan emperyalistler tüm güçleriyle gençliğe saldırıda bulunuyorlar. İste Alman devletinin YS üyesi Deniz K.’yı, antifaşist eylemlerinden dolayı tutuklaması bunun bir örneğidir. Deniz yoldaşımız çürüme ve uyuşturma politikalarına karşı devrimci mücadeleyi seçtiği için tutuklandı. Alman devletinin Neonazi örgütleriyle olan bağını protesto ettiği için on yıllara varan cezalarla yargılanıyor” dedi. Deniz K. şahsin tüm antifaşist, ilerici güçlerin tehdit edildiğini belirten YS sözcüsü, dayanışma çağrısında bulundu. YS sözcüsü, “Bu saldırıları püskürtmek için başta göçmen gençler olmak üzer tüm halkları kardeşlik elini tutmaya çağırıyoruz. Deniz K.’nın özgürlüğü için başlattığımız kampanyaya desteğinizi bekliyoruz^ şeklinde konuştu.
Avrupa’da etkisi artan ekonomik krizi ve gençliğe olan etkisinin yani sıra Türkiye ve Kürdistan gündemine de değinen YS sözcüsü, hapishanelerde başlatılan süresiz dönüşümsüz açlık grevine ilişkin bilgi vererek, açlık grevindeki tutsakları selamladı. Kürt halkının onurlu barış talebinin batı ayağının örgütlenmesinde gençliğe önemli roller düştüğünü belirten YS sözcüsü, sosyalist gençlerin uzatılan barış elini tutması gerektiğini vurguladı.
Cenevre Kürdistan Kültür Merkezi gençlik kollarının da destek sunduğu gece Tîna Rojê, Koma Gula Sor, İnan Akıncı ve Kubilay Kutlu’nun ezgileriyle devam etti. Gençler, omuz omuza halaya durarak birlik mesajı verdiler.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 22 Ekim 2012, Pazartesi 12:44
Kategoriler: Dünya, Haberler