ESP üyeleri destek açlık grevinde

ESP üyeleri destek açlık grevinde
ESP Ankara İl örgütü destek açlık grevinde
ESP Ankara İl örgütü destek açlık grevinde

ANKARA- Ezilenlerin Sosyalist Partisi Ankara İl Örgütü ve SGD üyeleri, hapishanelerde süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan tutsaklara destek amacıyla 23 Ekim’de bir günlük açlık grevine başladı.

Yüksel Caddesi’nde çadır kuran ESP’liler, “Türkiye hapishanelerinde 42 gündür 600 tutsak açlık grevinde. Talepler kabul edilsin. Ölüm değil çözüm istiyoruz” yazılı pankart ile “Yaşatmak için yaşamlarını ölüme yatıranların sesine ses ver”, “Zindanlar boşalsın, tutsaklara özgürlük”, “Adil, eşit, onurlu bir barış için susma haykır, halklar kardeştir” yazılı dövizler asıldı. ESP’liler, tutsakların taleplerini de Ankara halkına iletti.

Açılan çadırda Ankara halkına duyarlılık çağrısı yapan ESP Ankara İl Yöneticisi Orhan Çelebi, “Sürmekte olan açlık grevleri nedeniyle birçok tutsağın hayati sorunları hızla gelişiyor. Bugüne kadar toplumsal birçok soruna kayıtsız kalan AKP iktidarı, sürmekte olan açlık grevleri konusunda da sessizliğini koruyor. Dahası hiçbir şey olmamış gibi yeni ölümlerin yaşanmasını beklemektedir” dedi.

Çelebi, hapishanelerde yeni ölümler yaşanmaması için işçileri ve emekçileri açlık grevlerini desteklemeye ve dayanışma içinde olmaya çağırdı.

Eylemde “Zindanlar yıkılsın, tutsaklara özgürlük”, “Tecrit işkencededir, tecride son”, “Devrimci tutsaklar özgürlük” sloganları atıldı.

ESP ve SGD üyelerinin açlık grevi çadırını ilk ziyaret eden, hapishanede açlık grevinde olan Serhat Göksu’nun babası Ahmet Göksu oldu. ESP’nin açlık grevi eylemi bu akşam 22.00’ya kadar devam edecek.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 23 Ekim 2012, Salı 15:26
Kategoriler: Güncel, Haberler