Sokaklar açlık grevlerine destek veriyor

Sokaklar açlık grevlerine destek veriyor
Açlık grevlerini destek eylemlerinden
Açlık grevlerini destek eylemlerinden

DERSİM/ANKARA/AMED – Süresiz dönüşümsüz açlık grevindeki tutsakların eylemlerine karşı AKP iktidarı sessizliğini koruyor. Burjuva medya sessizliğini koruyor. İşçiler ve emekçiler ise tutsakların seslerine ses katmaya, sessizliği yırtıp atmak için sokaklarda..
BDP Dersim İl Örgütü, tutsak Kürt siyasetçilerin açlık grevlerine destek amacıyla Sanat Sokağı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamada, AKP’nin ırkçı imhacı politikaları her geçen gün daha da keskinleştirerek devam ettiği söylendi.
Ankara’da İHD, TİHV, ÇHD, TTB, KESK ve DİSK üyeleri, cezaevlerinde süren süresiz-dönüşümsüz açlık grevlerine dikkat çekmek için Adalet Bakanlığı’na yürüdü.
Siyasal iktidarın, açlık grevcilerinin taleplerini ölümler yaşanmadan değerlendirmesi gerektiğini kaydeden açıklamada, 1980’den bu yana açlık grevi ve ölüm oruçlarında 144 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı. Açıklamada  hükümet sorumlu davranmaya ve süreci zorlaştırmamaya çağrıldı. Sorun, diyalog ve müzakere yöntemi ile çözülmelidir.
Amed’de – Sarmaşık Derneği, İHD, Toplumsal Duyarlılık ve Şiddet Karşıtları Derneği, Göç Vakfı, Göç-Der, Çocuklar Aynı Çatının Altında Derneği, Hebun LGBT, Diyarbakır Sanat Merkezi, Diyarbakır Sinema Derneği, Yerel Gündem 21 Engelli Meclisi, Diyarbakır Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi, SELİS Kadın Merkezi’nin danışma kurulunu oluşturduğu Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM), Diyarbakır E tipi Cezaevi önünde yaptığı basın açıklamasıyla açlık grevlerine dikkat çekti.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 23 Ekim 2012, Salı 17:32
Kategoriler: Haberler, Politika