Bakan Ergin, açlık grevindeki tutsaklarla görüştü

Bakan Ergin, açlık grevindeki tutsaklarla görüştü
Adalet Bakanı'nın basın toplantısı
Adalet Bakanı’nın basın toplantısı

ANKARA- Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Sincan F Tipi hapishanesine 24 Ekim’de yaptığı ziyaretin ardından basın toplantısı düzenledi.

Türkiye hapishanelerinde 680 tutsağın açlık grevinde olduğunu söyleyen Bakan Ergin, “Olumsuz bir sonucun oluşmaması için tedbir aldık” dedi. Ancak, alınan tedbirleri açıklamadı.

Bakan Ergin, bir soru üzerine açlık grevindeki tutsaklarla da görüştüğünü ve onlara “eylemi bırakmalarını” söylediğini aktardı. 12 Eylül gününden bu yana devam eden ve bugün 43. gününde olan eylem için “Cezaevlerinde çok önemli bir tablo yok” diyen Bakan Ergin, “Ses duyurmak için yapılmışsa bu ses duyulmuştur. Bir kişinin burnunun kanaması bizim razı olacağımız bir sonuç değildir. Bu sonucun olmaması için tüm imkanlarımızı seferber ettik” diye konuştu.

Gazetecilerin, tutsakların taleplerinden birinin Abdullah Öcalan’ın durumuyla ilgili olduğunu hatırlatması üzerine Bakan Ergin, şöyle konuştu: “İmkan dahilinde olan adımlar tarafımızdan atılıyor. Savunma hakkı ile ilgili düzenlemeleri yapıyoruz. Onun dışındaki hususları sizlerle paylaşacak durumda değilim.”

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 24 Ekim 2012, Çarşamba 14:34
Kategoriler: Haberler, Politika