ESP’den açlık grevindeki Uca’ya dayanışma ziyareti

ESP’den açlık grevindeki Uca’ya dayanışma ziyareti
ESP Diyarbakır İl örgütü destek eylemini ziyaret etti
ESP Diyarbakır İl örgütü destek eylemini ziyaret etti

AMED- Ezilenlerin Sosyalist Partisi Diyarbakır İl Örgütü, 43 gündür hapishanelerde süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan tutsaklarla dayanışmak için İHD Diyarbakır Şubesi’nde açlık grevine giren Avrupa parlamentosu eski milletvekili Feleknaz Uca’ya dayanışma ziyaretinde bulundu.

Açlık grevinin amacının hapishanelerdeki açlık grevindeki tutsaklarla dayanışmak ve kamuoyunda duyarlılık oluşturmak olduğunu söyleyen Uca, şöyle dedi: “63 hapishanede 708 tuttuklu 43 gündür açlık grevinde. Tekirdağ başta olmak üzere birçok hapishanede, hapishane idaresi tarafından B1 vitamininin alımı engelleniyor. Bu, açlık grevine girme amacım zindanlardaki açlık grevindeki yoldaşlarımla dayanışmak ve kamuoyunda duyarlılık oluşturmak içindir.”

‘EGEMEN GÜÇLER ÇÖZÜMSÜZLÜK DAYATIYOR’

Kürt halkının ve tutsakların yoğun bir süreçten geçtiğini belirten ESP Diyarbakır İl Başkanı Ramazan Karakaya, “Mesele çözüm dayatırken, egemen güçler çözümsüzlük dayatıyorlar. Bizlerin, siyasi partilerin üzerine büyük sorumluluklar düşmekte. Üzerimize düşen sorumlukları yerine getireceğimizi belirtiyoruz ve eyleminizi sahipleniyoruz” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 25 Ekim 2012, Perşembe 9:06
Kategoriler: Güncel, Haberler, Politika