Mülkiyeliler Birliği’nden açlık grevleriyle ilgili açıklama

Mülkiyeliler Birliği’nden açlık grevleriyle ilgili açıklama

mülkiyeliler birliğiANKARA- Mülkiyeliler Birliği,  Özgürlük savaşçısı tutsakların 45. gündür sürdürdüğü açlık grevleri ile ilgili olarak 26 Ekim’de yazılı bir açıklama yaptı.

Açlık grevi eylemi için “Kişinin canını ve bedenini ortaya koyarak duyarlılık, diyalog, destek talep ettiği bir sesleniştir” denilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Bedenlerin ve hayatların göz göre göre tükenip gitmesine vicdanların razı gelmeyeceğine güven duyan bir çözüm arayışıdır. Bugün Türkiye genelindeki 60’a yakın cezaevinde yüzlerce tutuklu ve hükümlü açlık grevi yaparak çözüm ve hak arıyor; vicdanlara sesleniyor.”

Ana akım medyanın günlerdir görmediği açlık grevlerini hükümetin açıklamasının ardından görmeye başladığını kaydeden Mülkiyeliler Birliği, “Ancak hükümet açıklamaları ve merkez medyanın ‘icazetli haberciliği’ üzerinden bu tabloyu etraflıca görmenin ve anlamanın imkânı yok. Sadece ve sadece insan olmanın gereği olarak, ölümler başlamadan, açlık grevinin sona ermesi isteğini güçlü bir biçimde dile getirmemiz, bunu ortak ve yaygın bir sese dönüştürmemiz gerekiyor” dedi.

Mülkiyeliler Birliği, daha önce yaşanan açlık grevleri ve ölüm oruçlarını hatırlattı, “21. yüzyılda, bu acı ve utançla ilerlemek istemiyoruz. Ölümün yanında zalim gibi sessiz durmayı reddediyoruz. Özgürce bayramlaşmak ve barışmak istiyoruz” dedi.(ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 26 Ekim 2012, Cuma 13:23
Kategoriler: Haberler, Politika