Açlık grevlerine destek

Açlık grevlerine destek

HABER MERKEZİ- Her gün yeni PKK’li ve PAJK’lı tutsaklar açlık grevlerine başlıyor ve ilk başlayanların açlık grevleri  50’li günlere tırmandı. AKP iktidarı üç maymunları oynarken, sokaklar işçilerin emekçilerin sesleriyle yankılanıyor.

MANNHEİM’DEN DESTEK ÇAĞRISI

Mannheim’de stand açan AGİF ve SKB, Türkiye ve Kuzey Kürdistan  hapishanelerinde süren açlık grevlerine destek çağrısı yaptı. Örgütler 29 Ekim’den itibaren üç günlük açlık grevi eylemi yapacaklar. Şehir merkezinde bilgilendirme standı açan AGİF ve Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB), Avrupa Özgür Tutsaklarla Dayanışma Komitesi ve SKB’nin çıkardığı bildirileri dağıttı.

KIZIL HACKERLER AÇLIK GREVİNDEKİ TUTSAKLARI SELAMLADI

Kızıl Hackerlar (RedHack), açlık grevindeki tutsakların 12 Eylül gününden bu yana sürdürdüğü açlık grevine destek vermek için Adalet Bakanlığı Personel sayfasını hackledi.

İZMİR’DE DESTEK EYLEMLERİ

Şakran ve Kırıklar hapishanesi önünde bir araya gelen binlerce kişi, 26 Ekim’de açlık grevindeki PKK’li ve PAJK’lı tutsakların taleplerinin, Kürt halkının talepleri olduğunu belirtti. Tutsak yakınları, cezaevlerinde ölümlerin yaşanmaması için harekete geçme çağırısı yaptı.

İzmir'de destek açlık grevinden
İzmir’de destek açlık grevinden

İzmir TAY-DER binası önünde Alınteri, İzmir Hareket Tiyatrosu ve sosyal medya üzerinden bir araya gelen sosyalist ve anarşist gençler, açlık grevinde bulunan tutuklularla dayanışma amacıylı 2 günlük açlık grevi yapıyor.26 Ekim’de başlayan eylem basın açıklamasıyla başladı. Açıklamaya ESP üyeleri de destek verdi.

SANATÇILARDA DESTEK AÇIKLAMALARI GELİYOR

Kürt yurtsever tutsakların açlık grevinin 45. günü olan 26 Ekim’de yazılı bir açıklama yapan İpek Çalışlar, Rakel Dink, Lale Mansur, Zeynep Tanbay ve Deniz Türkali, Yaşar Kemal’in süresiz dönüşümsüz açlık grevlerine verdiği desteğin altına imzalarını attıklarını duyurdu.

 

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 27 Ekim 2012, Cumartesi 10:12
Kategoriler: Güncel, Haberler