‘Zulüm sizin tarihizse, direniş bizim tarihimiz’

‘Zulüm sizin tarihizse, direniş bizim tarihimiz’

KÖLN- Young Struggle (YS) Avrupa, PKK ve PAJK’lı tutukluların 46 gündür sürdürdüğü süresiz dönüşümsüz açlık grevine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yüzlerce Kürt siyasi tutuklulunun “Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’a özgürlük ve anadil önündeki engellerin kaldırılması” talepleri ile açlık grevinde olduğu hatırlatılan açıklamada, “Yaşamın varolduğu her alanda; mücadele adına, imha ve inkara karşı” bedenlerini açlığa yatıran tutukluların sağlık durumlarının her an daha fazla ağırlaştığına dikkat çekildi.

“Mücadelemizi teslim almak isteyen faşist Türk devleti ve onun savaş medyası ise hiç birşey yokmuş gibi sessizliğini korumakta ve zaten çürüyen vicdanlarını bir nebze daha gün yüzüne çıkartmaktadırlar” diyen Young Struggle, “Çözüm aramak, ölümleri durdurmak biryana, AKP ise hala tüm devrimci-demokrat-yurtsever kurumlara top yekün bir savaş yürütmektedir. Halklardan toplanan onca vergilerle, yine aynı halkları bir savaşın bağrına sürüklemektedir” vurgusunda bulundu.

Halkların bu oyunu bozarak, karanlığın önüne yıkılmaz bir set öreceğini vurgulayan Young Struggle, şunları kaydetti: “Dün Osmanlı’nın zindan saldırılarından, bugün T.C’nin F-tipi/tecrit saldırılarına kadar zulüm sizin tarihiniz ise, bugün özgürlük mücadelesi de bizim tarihimizdir.
Bizler Young Struggle olarak, ölümlerin durdurulması için başta gençlik kitleleri olmak üzere tüm devrimci demokratik kamoyunu duyarlı olmaya, tutsaklarla dayanışmaya, sokaklara çıkarak mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.”

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 27 Ekim 2012, Cumartesi 18:14
Kategoriler: Güncel, Haberler