‘Talepler kabul edilsin, ölümler olmasın’

‘Talepler kabul edilsin, ölümler olmasın’
Erzincan HDK'ten açlık grevine destek
Erzincan HDK’ten açlık grevine destek

ERZİNCAN- Erzincan’da Halkların Demokratik Kongresi, açlık grevindeki tutuklulara destek vermek için 1 Kasım’da iki günlük açlık grevi başlattı.

Halkların Demokratik Kongresi, Erzincan’da yaptığı basın açıklamasıyla, cezaevlerinde açlık grevinde olan tutukluların taleplerinin kabul edilmesini istedi. Açıklamadan sonra, BDP İl Binasında iki günlük açlık grevi başlatıldı.

BDP İl Binası önünde yapılan açıklamayı okuyan Zeynel Gül, cezaevlerindeki süresiz dönüşümsüz açlık grevlerinin 51. gününe girdiğini hatırlatarak, “Ne yazık ki cezaevlerinden yükselen bu ateş karşısında vicdanlar kör, dillerde suskunluk devam etmektedir. Bedenlerini ölümlere yatıran bu gençlerin isteği talepler karşısında emekçi halklarımız sessiz kalmamalıdır. Bu talepler tüm Türkiye halklarını ilgilendirmektedir” dedi.

“Talepler kabul edilsin, ölümler olmasın” diyen Gül, şunları söyledi: “AKP hükümeti, tutsakların sesine kulak vermeli, demokratik meşru taleplerini karşılamalıdır. İşçileri ve emekçileri tutsakların sürdürdüğü açlık grevlerini desteklemeye ve dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz.”

Açıklamadan sonra BDP İl Binasına geçen HDK’liler, 2 günlük açlık grevi başlattı.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 1 Kasım 2012, Perşembe 15:45
Kategoriler: Güncel, Haberler