Amed’liler OHAL dinlemedi

Amed’liler OHAL dinlemedi

Amed'de OHAL ilan edildiAMED- BDP’nin açlık grevlerine dikkat çekmek yapacağı mitingi yasaklayan Diyarbakır Valiliği, kentte bugün de OHAL ilan etti. Sokaklar, caddeler polis ablukasına alındı. Amed’liler OHAL dinlemedi, açlık grevi eylemcilerini sahiplendi. Sokaklarda çatışmalar yaşanırken, milletvekilleri oturma eylemine başladı.

Diyarbakır Valiliği’nin kentte ilan ettiği OHAL kapsamında, Ofis semti, cezaevi önü ve Batıkent meydanına TOMA ve çevik kuvvet polisleri yığıldı. Diyabakır E Tipi Cezaevi’nin çevresi polis bariyerleriyle kapatılarak, cezaevinin bulunduğu alana giriş çıkışlar engellendi.

BDP BİNASI KUŞATILDI

BDP il binası da parti üyelerinin yanı sıra BDP Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Selahattin Demirtaş ve DTK Eş Başkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk ile milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Nursel Aydoğan’ın bulunmasına rağmen TOMA ve çevik kuvvet polisleri tarafından kuşatıldı.

OHAL’i durumuna rağmen BDP Milletvekilleri Altan Tan, Ayla Akat Ata, Sırrı Süreyya Önder ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Batıkent Meydanı’na çıkan Turgut Özal Bulvarı üzerinde oturma eylemine başladı. Batıkent’te çıkan sokaklarda toplanan halka ise polis, gaz bombalarıyla saldırdı. Ara sokaklarda çatışmalar devam ediyor.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 3 Kasım 2012, Cumartesi 13:13
Kategoriler: Güncel, Haberler