‘Kar, kış demeden direneceğiz’

‘Kar, kış demeden direneceğiz’
BEDAŞ işçileri: Kar kış demeden direneceğiz
BEDAŞ işçileri: Kar kış demeden direneceğiz

İSTANBUL- Enerji-Sen’e üye oldukları için işten çıkarılan BEDAŞ işçilerinin direnişi 166. gününde. Direnişçi işçiler her hafta olduğu gibi bu haftada Galatasaray Meydanı’ndan BEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne yürüdü.

İşçilere, sanatçı Hilma Yarayıcı, ÖDP ve Halkevleri üyeleri destek verdi. “BEDAŞ’tan atılan işçiler geri alınsın” pankartını taşıyan işçiler, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük”, “Direne direne kazanacağız” ve “Ekmek adalet yoksa barış da yok” sloganları attı. Direnişçi işçiler, yürüyüş güzergahlarında bulunan THY Taksim Satış Ofisi önünde, direnişteki Hava-İş Sendikası üyesi THY işçilerine destek için beş dakika oturma eylemi yaptı.

BEDAŞ Genel Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasında konşan Enerji-Sen Genel Başkanı Kamil Kartal, cezaevlerinde Kürt siyasi tutukluların sürdürdüğü süresiz dönüşümsüz açlık grevinin 52. gününe girdiğini hatırlattı, ölüm haberleri gelmeden, taleplerin kabul edilmesini istedi.

Bu haftaki açıklamayı işçiler adına Arif İnan yaptı. İnan, Türkiye’nin her gün yeni sorunlarla çalkalandığını, emeğin ve insanın bulunduğu her alanda baskı ve güvencesizleştirme politikalarının artarak sürdüğünü kaydetti. 700 aşkın siyasi tutuklunun açlık grevinde olduğunu kaydeden İnan, ölümlerin yaşanmaması, Kürt sorunun çözümü için yetkilileri göreve çağırdı.

BEDAŞ direnişçisi İnan, kara, kışa, sele, aldırış etmeden emeklerini, işlerini geri alana dek çadırlarında direnişlerini sürdüreceklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından Hilmi Yarayıcı’nın seslendirdiği ezgiler eşliğinde işçiler halay çekti.(ETHA)

 

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 3 Kasım 2012, Cumartesi 10:50
Kategoriler: Emek, Haberler