Amed süresiz eylemde

Amed süresiz eylemde
Amed süresiz eylemde
Amed süresiz eylemde

AMED- “Hayatları karartmayın, ölümlere hayır” sloganıyla gerçekleştirilen eylemlerin 14 Kasım akşamı 3.sü gerçekleştirildi. Diyarbakırlılar evlerinin pencere ve balkonlarına çıkarken, gençler sokaklara çıkarak polisle çatıştı.

Kürt siyasi tutsakların başlattığı açlık grevlerine dikkat çekmek ve destek olmak amacıyla başlatılan ışık söndürme eylemleri dün gece de devam etti. Diyarbakırlılar, evlerinin balkon ve pencerelerine çıkarak tencere ve tavalarla eylem yaparken, düdük çaldı, ışıklarını söndürdü.

Gençler ise sokaklara çıkarak yollarda ateşler yaktı, barikatlar kurdu, polisle çatıştı. Polisin gaz bombası ve tazyikli suyla gençlere müdahale etmesi üzerine gençler ses bombaları ve taşlarla karşılık verdi.

Diyarbakır’ın Bağlar, Sur, Kayapınar ve Yenişehir ilçelerinin birçok mahallesinde eylemler yapan gençler, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın posterlerini açtı. Gençler, Bağlar Polis Merkezi’ne ses bombası attı, ses bombası büyük bir gürültüyle patladı.

Polis Şehitlik Mahallesi’ne giremezken, eylem dolayısıyla kent 3 gündür polis ablukasında, polisin TOMA ve zırhlı araçlar dışında mahallelere giremediği gözlenirken, polis sivil araçlarla sokaklarda dolaşarak insan avına çıktı.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 15 Kasım 2012, Perşembe 11:11
Kategoriler: Güncel, Haberler