ESP: Dayanışmadan daha fazlasını yapma zamanı

ESP: Dayanışmadan daha fazlasını yapma zamanı
ESP: Dayanışmadan daha fazlası
ESP: Dayanışmadan daha fazlasını yapma zamanı

İSTANBUL- ESP Sultangazi İlçe Örgütü, 16 Kasım’da Gazi Mahallesi’nde PKK ve PAJK tutsaklarının taleplerinin talepleri olduğunu söyleyerek eylem yaptı.

Gazi Mahallesi Dörtyol’da bir araya gelen ESP’liler, “Açlık grevindeki tutsakların talepleri kabul edilsin. Birleşelim ölümleri durduralım” yazılı pankart açtı. Sloganlarla Perşembe Pazarı Parkı’nda bulunan açlık grevi çadırına yürüyen ESP’liler, burada alkışlarla karşılandı.

ESP İstanbul İl yöneticisi Beycan Taşkıran, burada yaptığı açıklamada, PKK ve PAJK tutsaklarının direnişini selamladı. Taşkıran, şöyle konuştu: “Bu topraklarda halklar yüz yıldır özgürlük savaşı veriyor. İnkâra karşı buradayım diyor. Bugün burada, Kürdistan’da ve dünyanın birçok ülkesinde halklar gösteriyor ki, devrimciler gösteriyor ki Kürt halkı yalnız değil, sahipsiz değil ve örgütsüz değil. Burada da ispatlıyoruz korkmuyoruz, susmuyoruz. 66 gündür yoldaşlarımız hücre hücre eriyorlar. Mazlumlar gibi direnişi bugüne taşıdılar. Mazumlar gibi Amed zindanında teslim olmadılar.

Kimliğimizi, dilimizi, inancımızı yaşatmak için, bu toprakları halkların mezarlığından halkların özgür bahçesine çevirmek için direniyorlar. Bizler ESP ve HDK bileşenleri olarak Kürt halkının yanındayız. Artık dayanışmadan daha fazlasını yapma zamanı. Bu direniş kazanılana kadar omuz omuza, yoldaşca

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 17 Kasım 2012, Cumartesi 12:52
Kategoriler: Güncel, Haberler