Yüksekdağ: Onları unutmadık

Yüksekdağ: Onları unutmadık
Adana'da anma yapıldığı
Adana’da anma yapıldığı

ADANA- Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Adana il örgütü, devrim ve sosyalizm mücadelesinde yaşamını yitirenleri parti binasında gerçekleştirdiği etkinlikle andı.

Etkinlikte bir konuşma yapan ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Bu topraklarda bedel ödeme kararlılığı olmasaydı faşist darbelerin olduğu zamanlarda devrim ideallerini yükseltemezdik. Devrim şehitlerinin kanlarıyla canlarıyla yükselen kahramanlık devrimcilerin önünü açmıştır” dedi.

“Biz bu memlekette çok kazandık, çok kaybettik ama bugün geldiğimiz noktada bize bu mücadeleyi armağan edenleri unutmadık” diyen Yüksekdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Onlar bizim yaşamımızda eylemimizde yer almaya ve onlardan öğrenmeye devam ettik. Bu topraklarda Şengülleşen Yaseminler varsa ve Yaseminleşecek gençler varsa bu mücadele asla yenilmeyecektir. Çukurova toprakları bu zamana kadar sayısız devrimci yetiştirmiştir. Bizler bu devrimcilerle birlikte büyümeyi mücadeleyi geliştirmeyi başardık. Faşizmin karanlığında burada şehit düşen yoldaşlarımız nasıl Çukurova’nın meşalesi olduysa bugün de zor koşullardan geçerken bu toprakların meşalesi olmaya devam edeceğiz.”

Anma etkinliğinde oluşturulan serbest kürsüde etkinliğe katılanlar anılarını paylaştı. Etkinlik, şiir ve müzik dinletisi ile sona erdi.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 20 Kasım 2012, Salı 9:13
Kategoriler: Güncel, Haberler