Gazze’de can kaybı 150’ye yaklaştı

Gazze’de can kaybı 150’ye yaklaştı

GAZZE- İsrail saldırılarının 8. gününde Gazze’de yaşamını yitirenlerin sayısı giderek artıyor. Ateşkes görüşmelerine rağmen saldırılarını son hızla sürdüren siyonist İsrail’in katlettiği Filistinli sayısı 145’i geçti.

Ölenlerin büyük bir kısmı sivillerden oluşurken, ölenler arasında en az 30 çocuk var. Ayrıca saldırılarda yaralananların sayısı da bini geçmiş durumda.

Taraflar arasında ateşkes olabileceği ihtimali ise akşam saatlerinde İsrail’in saldırılarını yoğunlaştırması üzerine askıya alınmış gibi görünüyor.

OKULLARA SIĞINDILAR

Yüzlerce Filistinli aile ise, ne yapacaklarını bilmez bir şekilde çevredeki okullara sığınıyor. Zira İsrail uçakları havadan attıkları bildirilerle saldırıları sürdüreceklerini ve evlerin hedef alınacağını belirtiyor.

CLİNTON İSRAİL’E DESTEĞİNİ İLETTİ

İsrail’e gelen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile ortak bir basın toplantısı düzenledi.

ABD’nin İsrail’e olan desteğini yineleyen Clinton, İsrail’in günlerdin süren katliamını görmezden gelerek Gazze’den İsrail’i hedef alan roket saldırılarının durması gerektiğini söyledi.

Mısır’ın arabuluculuk çabasından övgüyle söz eden Clinton’ın Filistin Yönetimi’nin bulunduğu Batı Şeria ile Mısır’ın başkenti Kahire’ye gitmesi bekleniyor.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 21 Kasım 2012, Çarşamba 18:39
Kategoriler: Dünya, Haberler