ESP ve SGD’den ortak anma

ESP ve SGD’den ortak anma
ESP ve SGD'den ortak anmalar
ESP ve SGD’den ortak anmalar

KOCAELİ/ HATAY – Ezilenlerin Sosyalist Partisi Kocaeli İl Örgütü ve Sosyalist Gençlik Derneği, Marmara depreminde yaşamını yitiren Aynur Karaman’ı andı. ESP Hatay’da da anma etkinliği düzenledi.

Karaman’ın 17 Ağustos Deprem Şehitliği’nde bulunan mezarı başında bir araya gelen ESP ve SGD üyeleri, “Devrim şehitleri ölümsüzdür” yazılı pankart açtı, saygı duruşunda bulundu.

ESP ve SGD adına yapılan konuşmada, “Parti ve devrim şehitleri yolumuzu aydınlatıyor. Onlardan öğreniyoruz ve yaratmış oldukları mirasa sahip çıkıyoruz. Mücadeleden geri düştüğümüz her anda her alanda şehitlerimizin denetleyen bakışları ile karşılaşıyoruz” denildi. Erdal Balcı, Hasan Ocak, Hüseyin Demircioğlu ve daha bir çok devrimcinin bıraktığı mücadele bayrağının taşındığı belirtildi.

Konuşmanın ardından Şafak Tamer’in şiirleri okundu. Marşların okunduğu anma, “Aynur yoldaş kavgamızda yaşıyor” sloganını atılmasının ardından sona erdi.

ESP İl binasında, 23 Ocak 1983 yılında idam edilen Ali Aktaş’ın isminin verildiği solanda düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ile başladı. İl örgütü adına yapılan konuşmanın ardından, anmaya katılanlar konuştu.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 26 Kasım 2012, Pazartesi 9:48
Kategoriler: Güncel, Haberler