ESP’den Ankara ve İstanbul’da anma etkinlikleri

ESP’den Ankara ve İstanbul’da anma etkinlikleri
ESP'den Ankara ve İstanbul'da anma etkinlikleri yapıldı.
ESP’den Ankara ve İstanbul’da anma etkinlikleri yapıldı.

ANKARA/ İSTANBUL- Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Ankara ve İstanbul’un Ataşehir ve Sancaktepe ilçelerinde düzenlediği etkinliklerle, devrim ve sosyalizm mücadelesinde yaşamını yitirenleri andı.

ESP Ankara İl Örgütü, öncelikle Karşıyaka Mezarlığı’nda Kutsiye Bozoklar, Ertuk Direkçi, İbrahim Eski, Ertan Uzunyaylı’nın mezarlarını ziyaret etti.

Ardından bir etkinlik düzenlendi. Salona yaşamını yitirenlerin fotoğrafları asılırken, anma saygı duruşuyla başladı. ESP Ankara İl Başkanı Fadime Çelebi, “Erkut’un direngenliği, mütevaziliği ve özverisi, Erol İspir’in parti işçisi özelliği ve fedakarlığı bana çok şey kazandırmıştır. Önemli olan her Kasım ayında onları anmak değil, onlardan öğrenmektir. Onların yaşamlarını kendimizde şekillendirmektir. Onları her gün hatırlamaktır” dedi.

ESP Ataşehir İlçe Örgütü üyeleri de parti binasında bir etkinlik düzenledi. Anmaya Kilis’te yaşamını yitiren Hasan Çiçek’in kardeşi Soner Çiçek, Mustafa Tunç’un yakınları İbrahim ve Leyla Tunç da katıldı.

Saygı duruşunun ardından konuşan ESP İlçe Başkanı Ali Haydar Akdeniz, “Onlar Kürt, Türk, Ermeni, Arap halklarının evlatlarıdır. Halkların kardeşliği, eşitliği ve özgürlüğü için savaşanlardır. Sınırsız, sömürüsüz, savaşsız, sınıfsız ve devletsiz bir dünya için can feda mücadele edenlerdir. Onların yolu özgürlük ve kurtuluş yoludur” dedi.

ESP Sancaktepe İlçe Örgütü ise Sarıgazi Kızıldere Derneği’nde “Umudu büyütelim. Unutmak ihanettir” adıyla bir etkinlik düzenledi. Salona “Şehitlere devrim sözümüz var”, “Tek yol devrim”, “Yolunuz yolumuzu aydınlatıyor” pankartları asıldı.

ESP MYK üyesi Ziya Ulusoy, yaptığı konuşmada, “devrim şehitlerine verdikleri devrimi yapma sözünden dönmeyeceklerini ve mutlaka zafere ulaşacaklarını” söyledi.

Barış Anneleri adına Fatma Altuntaş ve Cumartesi Anneleri adına Hanife Yıldız da yaptıkları konuşmalarla, devrim ve sosyalizm mücadelesinde yaşamını yitirenleri andı. Anmaya BDP Sancaktepe İlçe Başkanı Engin Aras, HDK Yürütme Kurulu üyesi Hatice Altınışık, ÖDAH GYK üyesi Kemal Karagöz, Partizan, DHF, Cem Evi Gençlik Kolları ve Aka-Der temsilcileri de katıldı.(ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 3 Aralık 2012, Pazartesi 10:16
Kategoriler: Güncel, Haberler