ETHA’ya SS Ay soruşturması

ETHA’ya SS Ay soruşturması

ETHA LogoİSTANBUL- Adı işkence ve tecavüz olaylarında sıkça geçen İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Sedat Selim Ay, yaptığı haberler nedeniyle Etkin Haber Ajansı (ETHA) hakkında suç duyurusunda bulundu. 20’ye yakın gazeteci hakkında da şikayetçi olan Ay, ETHA’nın haberlerinde “iftira, alenen hakaret ve kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret” suçunu işlediğini öne sürdü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Ay’ın avukatı Cemalettin Mutlu tarafından verilen dilekçede, ETHA’da 23 Temmuz 2012 tarihinde yayınlanan “Tanığım: Sedat Selim Ay işkencecidir”, 31 Temmuz 2012 tarihinde yayınlanan “İşte işkencenin belgesi”, 1 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanan “SS Ay’ın terfisi topluma mesaj mı?” ve 2 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanan “Tuncel, SS Ay için komisyonu göreve çağırdı” başlıklı haberler ‘delil’ olarak sunuldu.

Dilekçede, işkence gerçeğini ortaya seren söz konusu haberlerle ilgili, SS Ay’a “iftira, alenen hakaret ve kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret” suçu işlendiği öne sürüldü.

ETHA’nın sorumlu müdürü Goncagül Telek, soruşturma kapsamında İstanbul Adliyesi’nde savcı Nazmi Okumuş’a ifade verdi. Telek, şikayet konusu yapılan yazıların haber içerikli olduğunun ve eleştiri hakkı kapsamında kaldığının altını çizdi.

Telek, 7 gün içinde yazılı savunma verecek. (ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 7 Aralık 2012, Cuma 12:45
Kategoriler: Politika