‘Halk direnişte kararlı’

‘Halk direnişte kararlı’
GAZZE- Filistin direnişinin önemli isimlerinden olan ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Politbüro üyesi Leyla Halid, Gazze’de İsrail tarafından katledilenler arasında olan Naem El Kafarne’nin evini ziyaret etti.
Filistin halkının direniş cephesinde birleştiğini kaydeden Halid, İsrail’in saldırısı sürdüğü müddetçe direnişin meşru olduğunu vurguladı ve “Diasporadaki halkınız, sizin yürüdüğünüz toprağı öpüyor çünkü o Filistin toprağı” dedi.
FHKC’li Leyla Halid, “Son savaşınızda halk direnişi ve kararlılığını gösterdiniz. Direniş ve kararlılığın sesini duyduk” şeklinde konuştu.
İsrail’in direnişe, ablukası altındaki Filistinlilerin metanetlerine saldırmaya devam edeceğini ifade eden Leyla Halid, “Filistin topraklarında işgali kabul eetmeyeceğiz. İsrail parmağımızı tetikte olduğuna emin olsun” dedi ve ekledi:
“Bizler Nakba nesilleriyiz. Şehitlerimize vasiyetlerini sürdürdüğümüzü ve kanlarının boşa gitmediğini söylüyoruz. Tüm tutsaklara, bize Hayfa, Yafa ve Akka için ışık yakan kahramanlarımız olduklarını söylüyorum. FHKC’den, halkımızın derenişi ve kararlılığından öğrendiklerim budur.”
Milyonlarca Filistinlinin geri dönüş hakkının pazarlık konusu olmayacağını vurgulayan Halid, Filistinlilerin bu hak için kanlarını döktüklerini dile getirdi.
Filistinli liderlerin uzlaşması ve İsrail’le tüm müzakerelere ve güvenlik anlaşmalarına son vermeleri için çağrı yapan FHKC Politbüro üyesi Halid, “Filistin halkı -biri Gazze’de diğeri Batı Şeria’da- iki devlet için mücadele vermedi, sadece bir vatan için mücadele verdi. Liderlere sesleniyorum: Tüm yürüyüşlerde ve eylemlerde birleşen, 48 bölgede ve Batı Şeria’da isyan eden halkınızın sesini dinlemelisiniz, onlar mülteci kamplarında ayaklandılar ve evlerine yeniden dönüş hakkının yakın olduklarını hayal ettiler” şeklinde konuştu.
İsrail zindanlarında tecritte olan FHKC lideri Ahmed Saadat’a selam gönderen Halid, “Özgürlüğüne kavuşacaksın, sen ve bütün tutsaklar. Senin ve kurucular George Habash ve Abu Ali Mustafa ile önceller Wadi Haddad ve Ghassan Kanafani’nin çizdiği yolu takip etme konusunda kararlıyız” dedi.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 12 Aralık 2012, Çarşamba 6:41
Kategoriler: Dünya, Güncel, Haberler