ESP: Adalet er yada geç yerine gelecek

ESP: Adalet er yada geç yerine gelecek

ESP: Barış için direnişe

MALATYA- Ezilenlerin Sosyalist Partisi, 19 Aralık Katliamı’nın yıl dönümü dolayısıyla il binasında basın toplantısı düzenledi.

Açıkamayı okuyan ESP İl Başkanı Ayhan Yener, 19 Aralık Katliamı’nın üzerinden 12 yıl geçtiğini hatırlattı, “Büyük bir tarihsel direniş gösteren tutsaklar, devletin F Tipi zulmüne boyun eğmeyeceklerini gösterdiler. Dünya hapishaneler tarihine hem direnişiyle hem devletin katliamıyla kalınca bir not düşen 19 Aralık Katliamı, devletin tüm kurumlarıyla yalan, manüplasyon ve kin kusan gerçeğiyle de zihinlere kazınmıştır” dedi.

Hapishanelerin, tarihten beri direniş ve katliamlara sahne olduğunu kaydeden Yener, şöyle devam etti: “Hapishaneler, devletin halkın iradesini nasıl teslim almak istediğinin de göstergesidir”

Maraş ve Roboski katliamlarının da Aralık ayında yaşandığını hatırlatan ESP İl Başkanı Yener, “Maraş, 19 Aralık, Roboski katliamlarını unutmadık, unutmayacağız ve sorumluları cezalandırılıncaya kadar peşlerinde olacağız” dedi.

Yener, “Devletin katliamı varsa halkın adaleti vardır. Bu adalet er veya geç yerine gelecektir” diyerek konuşmasını noktaladı.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 19 Aralık 2012, Çarşamba 17:58
Kategoriler: Haberler, Politika