Den Haag’da Patriot protestosu

Den Haag’da Patriot protestosu

DEN HAAG- Hollanda’nın patriot füzelerini Türkiye’ye göndermesi, Den Haag’da Savunma Bakanlığı önünde yapılan eylemle protesto edildi. AvEG-Kon’a bağlı VEKSAV’ın çağrısıyla, VEKSAV, Rode Morgen ve HTİF tarafından düzenlenen eyleme Enschiede Savaş Çözüm Değildir İnisiyatifi de katıldı.

Savunma Bakanlığı önünde yapılan eylemde “Patriot füzelerinin Türkiye’ye gönderilmesine hayır” yazılı pankart açılırken, “Patriot füzeleri emperyalist saldırganlıktır” başlıklı bildirisi dağıtılıp, okundu.

Enschiede Savaş Çözüm Değildir İnisiyatifi adına yapılan konuşmada, Türkiye’ye Patriotların gönderilmesinin bölgede savaş hazırlığı olduğuna dikkat çekildi, Hollanda devletinin Patriotları Türkiye’ye göndererek bu savaşa ortak olmaması istendi.

Eylemde sık sık, “Emperyalistler Ortadoğu’dan elinizi çekiniz”, “Yaşasın uluslararası dayanışma” sloganları atıldı. Eylemden hemen sonra toplantı yapan savaş karşıtları, “Savaş Çözüm Değildir Komitesi”ni oluşturdu. Komitede Türkiyeli göçmen örgütlerden VEKSAV ile Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) de yer aldı.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 9 Ocak 2013, Çarşamba 19:07
Kategoriler: Haberler, Politika