ESP: Faşist polis terörüne sessiz kalmayalım

ESP: Faşist polis terörüne sessiz kalmayalım

ESP logoANKARA- Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Merkezi, ÇHD üyeleri ve Halkın Hukuk Bürosu avukatlarına yönelik saldırıya tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan ESP, baskınlarda kapıların zorla kırılarak içeriye girildiğini, açık bir devlet terörü estirildiğini belirtti.

ESP, “AKP Hükümeti’nin sürekli dillendirdiği ‘ileri demokrasi’nin gerçek bir demagoji olduğu halkın avukat ve sanatçılarına, devrimcilere yönelik geceyarısı baskınlarıyla, çıkartılan gözaltı ve yakalama kararlarıyla bir kez daha gözler önüne serilmiştir. İşçilerin, emekçilerin, tüm ezilenlerin söz, eylem, örgütlenme, toplantı ve basın özgürlüğüne yönelik faşist tahammülsüzlük ortadadır” dedi.

“Halkın Hukuk Bürosu avukatlarına ve devrimcilere yönelik bu polis saldırısı aslında özgürlük ve sosyalizmden yana bütün güçlere karşı gerçekleştirilmiştir” diyen ESP, açıklamasında son olarak şu ifadelere yer verdi: “Ezilenlerin Sosyalist Partisi olarak, Halkın Hukuk Bürosu’na,Yürüyüş dergisine, ÇHD’ye ve devrimcilere dönük bu devlet saldırısını lanetliyor ve dostlarımızla devrimci dayanışma halinde olduğumuzu ilan ediyoruz. Tüm işçileri, emekçileri ve ezilenleri bu faşist polis terörüne sessiz kalmamaya çağırıyoruz.”

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 19 Ocak 2013, Cumartesi 10:02
Kategoriler: Haberler, Politika