ESP: Berfo Ana’ya söz veriyoruz

ESP: Berfo Ana’ya söz veriyoruz

ESP Berfo ana açıklamasıANKARA- Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Merkezi, Berfo Ana’nın ölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınladı.

Berfo Ana’nın 32 yıl boyunca oğlunnu cenazesini bulmak için mücadele ettiğini hatırlatan ESP, “O da devletin kaybetme politikasına karşı evlatlarının akibetlerini ortaya çıkarmak için mücadele eden Cumartesi annelerinden biriydi. Bu uğurda mücadele veren annelerin ömrü yetmedi çocuklarının mezarını bulmaya. Gözleri önünde çocuklarını aldılar, katlettiler ve bir daha akıbetleri ortaya çıkmadı. Yıllarca, bu meydandan sürüklenerek coplandılar, biber gazlarına maruz kaldılar. Ama yılmadılar” dedi.

Cumartesi Anneleri’nin her gün çocuklarının mezarını bulmak için mücadele ettiğine dikket çeken ESP, “Sorumlulardan hesap sormaktan bir an bile geri durmadılar. Berfo Ana’nın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz, hepimizin başı sağolsun. Berfo Ana’ya söz veriyoruz, kayıplar bulununcaya kadar, failleri ortaya çıkarılıncaya kadar mücadelesini bıraktığı yerden sürdürüceğiz” diye belirtti. (ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 21 Şubat 2013, Perşembe 15:26
Kategoriler: Haberler