ESP’liler Fındıklı’da AKP binasına yürüdü

ESP’liler Fındıklı’da AKP binasına yürüdü

HABER MERKEZİ- Fındıklı’da AKP ilçe binasına yürüyen ESP üyeleri, “Türk, Kürt, Arap, Laz, Ermeni ve Çerkez tüm ezilen halkların barışı için birleşelim” dedi. ESP’liler “Patriotlar kaldırılsın, üsler kapatılsın” çalışmasını da yaptıkları yürüyüşle sona erdirdi. Ankara’da da kampanya kapsamında kentin çeşitli bölgelerine afişler asıldı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Fındıklı İlçe Örgütü, bir ayı aşkındır sürdürdüğü “Patriotlar kaldırılsın, üsler kapatılsın” kampanyasını 21 Şubat günü yaptığı yürüyüşle sona erdirdi.

ESP ilçe örgütü önünde toplanan kitle sloganlarla AKP ilçe binasına yürüdü. ESP İlçe Başkanı Mustafa Özsoy, Patriotların, Türkiye’nin güvenliği için değil, NATO ve ABD’nin güvenliği için Ortadoğu halklarına karşı kurulduğunu belirtti.

Başbakan Erdoğan’ın ‘Türkiye aynı zamanda NATO toprağıdır’ sözünü hatırlatan Özsoy, “Türkiye’nin emperyalizmin taşeronu ve NATO’nun savaş üssü haline getirilmesine izin vermeyelim. Türk, Kürt, Arap, Laz, Ermeni ve Çerkez tüm ezilen halkların barışı için birleşelim” dedi.

‘KARADENİZ’İN DEVRİMCİ GELENEĞİ YOK EDİLEMEZ’

Eylemde HDK Fındıklı Meclisi adına açıklama yapan Turgay Köse, HDK heyetine Sinop ve Samsun’da düzenlenen ırkçı saldırıya tepki gösterdi.

Köse şöyle konuştu: “HDK heyetinin Çorum’da yüzlerce kişiyle ve çiçeklerle karşılanmasını, içine sindiremeyen AKP iktidarı ve sivil faşist güçler tarafından Sinop ve Samsun’da insanlık dışı saldırılarda bulunmuşlardır. Bu gerici güçleri Sivas ve Maraş katliamlarından, ırkçı linç saldırılarından tanıyoruz. İnsanlıktan nasibini alamamış bu güruhun Karadeniz halkıyla bir ilgisi yoktur. Bu saldırılar Karadeniz halkının geçmişten gelen direngen ve mücadeleci geleneğini yok edemeyecektir. Karadeniz beyaz berelilerin, gerici ve faşistlerin memleketi değildir. Karadeniz İbrahim Kaypakkayaların, Mahir Çayanların, Sinan Kukulların, Cihan Alptekinlerin yetiştiği bir coğrafyadır. Her türlü alçak saldırılara rağmen hiçbir güç Karadeniz halkının bu devrimci geleneğini yok edemez. Hiçbir faşist saldırı halkımızın barış çığlığını durduramaz.”

Eylemde, gözaltına alınan KESK üyelerinin serbest bırakılması istendi.

“Katil ABD, Ortadoğu’dan defol”, “AKP savaş, halklar barış istiyor”, “Emperyalistler, işbirlikçiler 6. filoyu unutmayın”, “Karadeniz faşizme mezar olacak” sloganlarını atıldığı eyleme Fındıklı halkı da alkışlarla destek verdi.

ANKARA’DA YÜRÜYÜŞ İÇİN AFİŞLERLE ÇAĞRI YAPILDI

Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nin merkezi olarak başlattığı “Patriotlar Kaldırılsın Üsler Kapatılsın” kampanyasının çalışmaları sürüyor.

ESP Ankara İl Örgütü, 23 Ocak’ta saat 14.00’de Yüksel Caddesi’nden Sakarya Meydanı’na yapacağı yürüyüş ve etkinlikle kampanyayı sona erdirecek. ESP üyeleri, Kızılay merkezli yaptığı afişlerde Anıttepe, Sıhhiye, Maltepe, Keçiören, Altındağ, Çankaya ilçelerinde afiş yaptı. Bildiride dağıtan ESP’liler halkı yapacakları yürüyüşe davet etti.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 22 Şubat 2013, Cuma 10:35
Kategoriler: Güncel, Haberler, Politika