Jaradat için Gazze’den roket

Jaradat için Gazze’den roket

Jaradat için eylemlerGAZZE- Arafat Jaradat’ın İsrail hapishanesinde işkenceyle öldürülmesinin ardından Gazze’den İsrail’e roket atıldı.

Sabahın erken saatlerinde Gazze’den fırlatılan roketin, Aşkelon yakınına düştüğü bildirildi. Roket, anayola zarar verirken can kaybı yaşanmadığı belirtildi.

İsrail’e, geçen Kasım ayında siyonist yönetimin Gazze’ye yönelik saldırısının ardından varılan anlaşmadan bu yana ilk kez roket atılıyor.

Yeni bir intifadanın doğmasından korkan İsrail, Filistin Yönetimi’ne eylemleri durdurma çağrısında bulundu ancak Filistin halkının öfkesi dinmek bilmiyor.

Ayrıca işgal altındaki Batı Şeria’da da eylemler devam etti. İsrail polisi, Jaradat’ın katledilmesini protesto eden Filistinlilere, gaz bombası ve gerçek mermiyle saldırdı. Filistinliler ise sapan ve molotoflarla karşılık verdi.

Siyonist İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu Nablus yakınlarında 13 yaşındaki bir Filistinli çocuğun ağır yaralandığı kaydedildi.

Beytüllahim’de de 5 genç İsrail askerinin açtığı ateş sonucu yaralandı. Yaralılardan 15 yaşındaki gencin durumunun ağır olduğu bildirildi. (ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 26 Şubat 2013, Salı 13:53
Kategoriler: Dünya, Haberler