ESP tüm halkı Amed Newroz’una çağırdı

ESP tüm halkı Amed Newroz’una çağırdı

ESP Berfo ana açıklamasıAMED- Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Diyarbakır, Antep, Malatya, Tunceli il ve Nurhak İlçe Örgütleri, 21 Mart günü Diyarbakır’da kutlanacak Newroz ile ilgili yazılı açıklama yaparak, tüm halkı Newroz alanına davet etti.

Açıklamada, “Bir Newroz’u daha, barışa ve özgürlüğe hasret olduğu kadar umudumuzu da büyüttüğümüz bir dönemde karşılıyoruz. Kürt sorununa çözümün tartışıldığı bir dönemde Amed, görkemli bir Newroz’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kawa’da Mazlum’lara, Sema’lara, Tuncay’lara taşınan özgürlük meşalesi bugün başta halkımız olmak üzere ezilenlerin elinde karanlığı aydınlatan ateş topudur. Can bedeli direnişlerle kazanılan Newroz meşalesi bugün milyonların elindedir” denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “İmralı ile görüşmelerin sürdüğü barış özlemimizi dindirmeye olan umudumuzu daha da büyüttüğümüz bu dönemde 21 Mart’ta Amed’de adil, onurlu ve demokratik bir barış talebimizi daha güçlü haykırmak için, milyonlarca barış savaşçısından biri olmak için Newroz alanlarını dolduralım. Özgürlük taleplerimizi milyonlarca ağızdan haykırmak için Newroz alanına akalım. Mazlumların açtığı yolda, üç kibritten bugün Ortadoğu halklarını ısıtan devasa özgürlük ateşlerine ulaşan bu büyük mücadeleyi selamlamak için Newroz alanında buluşalım.”

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 19 Mart 2013, Salı 14:15
Kategoriler: Güncel, Haberler