Gelenekten geleceğe yürüyoruz

Gelenekten geleceğe yürüyoruz

Antep'te şehitler anmasıANTEP- Antep’te SGD ve ESP Gençliği, ESP İl binasında “Gelenekten geleceğe yürüyoruz” adıyla bir etkinlik düzenleyerek, 31 Mart Kızıldere ve Mart ayında yaşamını yitiren devrimcileri andı.

Etkinlik, devrim ve sosyalizm mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına saygı duruşuyla başladı. ESP Gençlik üyesi Veysi Kendir, yaptığı konuşmada, Mart ayının mücadele içerisinde anlamlı bir ay olduğunu ifade eti. Kendir, Mart ayının; 8 Mart, 18 Mart Paris Komünü, 18 Mart Uluslararası Politik Tutsaklarla Dayanışma Günü, Karl Marks’ın ölüm yıl dönümü, 21 Mart Newroz, Mazlum Doğan, Tuncay Yıldırım, Süleyman Yeter’in ölüm yıl dönümü, 12 Mart Gazi direnişi, Hasan Ocak’ın kaybedilmesi ile Beyazıt ve Halepçe katliamlarına tanıklık eden bir ay olduğunu söyledi.

31 Mart Kızıldere direnişini hatırlatan Kendir, gelenekten geleceğe yürüdüklerini ifade etti.

30-31 Mart’ta ESP Gençlik Kurultayı düzenleyeceklerini duyuran Kendir, “30-31 Mart’ta geleceğimize sahip çıkmak, gelenekten geleceğe aydınlık adımlarla yürümek, devrimci dayanışma ruhuyla sosyalizm için mücadelemizi büyütmek istiyoruz. Bu çaba hepimiz olduğunda, hepimiz sahiplendiğinde, görev ve sorumluluklarımızı ortak paylaştığımızda 31 Mart Kızıldere’yi bu güne taşımız oluruz” dedi.

Kendir, gençliğe bu mücadeleyi sahiplenme çağrısı yaptı, Mahirleri, Denizleri, İbrahimleri anmanın sosyalizm için mücadele etmek olduğunu, dünyayı sosyalizmin kurtaracağını belirtti. Kazanmak için örgütlü olmak gerektiğini söyleyen Kendir, “Örgütlü güç yenilmez” dedi. (ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 25 Mart 2013, Pazartesi 13:28
Kategoriler: Politika