MLKP: Meydanları zapt edelim

MLKP: Meydanları zapt edelim

HABER MERKEZİ- MLKP Merkez Komitesi, 1 Mayıs’la ilgili “İş, özgürlük ve halklara eşitlik için meydanları zapt edelim” çağrısını yaptı. Elimize e-mail yoluyla ulaşan açıklamada “Susmayı, boyun eğmeyi, onurunuzu ayaklar altına almayı nefretle reddedin. Kapitalist sömürüye, faşist sömürgeci zulme, insanın insana kulluğuna karşı harekete geçin” denildi.

Açıklamanın tam metninde şu ifadeler yer aldı.

İşçiler, Kadınlar, Gençler, Köylüler!

Dünya işçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele günü 1 Mayıs’ta, meydanlar sizi bekliyor. Caddeler, kararlı, coşkulu ve kitlesel yürüyüşleriniz için sabırsız.

Aç çocuklar, iş cinayetlerine kurban edilen kardeşleriniz, insanca yaşamaya hasret engelliler ve yaşlılar, ataması yapılmadığı için intihar eden gencecik öğretmenler, her gün birkaçı öldürülen kadınlar, adaletsizlik çarmıhındaki emekçiler, gözaltında kaybedilen evlatlarının mezarına bir çiçek bırakamadan ölen analar ve kurtuluşunuz uğruna yaşamlarını feda eden devrim şehitleri, 1 Mayıs’ta tek yumruk, tek yürek olmanızı, insani, özgür bir hayat ve yeni bir dünya özlemini haykırmanızı bekliyor.

Emekçiler, Ezilenler, Yoksullar!

Susmayı, boyun eğmeyi, onurunuzu ayaklar altına almayı nefretle reddedin. Kapitalist sömürüye, faşist sömürgeci zulme, insanın insana kulluğuna karşı harekete geçin. Kürt halkımızın ulusal haklarının gaspedilmesine, Çerkes, Laz, Süryani, Ermeni, Rum, Arap, Gürcü, Abhaz, Boşnak, Roman ulusal topluluklarımızın baskı altında tutulmasına, kadın erkek eşitsizliğine, Alevi halkımızın ikinci sınıf sayılmasına hayır diyerek alanları doldurun.

Esnek, güvencesiz çalıştırılmaya, taşeronluk sistemine, sendika ve grev yasaklarına, 2B saldırısına, emekçi evlerinin yıkımına, paralı eğitim ve paralı sağlık düzenine, çevrenin tahrip edilmesine, gözaltı ve tutuklama terörüne, hapishanelerdeki tecride, Patriot füzelerine, ABD üslerine ve emperyalist boyunduruğa karşı kavgayı büyütmek için, 1 Mayıs’ta, birliğinizi, gücünüzü, öfkenizi meydanlara nakşedin. Özgürlük bayrağını yükseklere kaldırın. Yeni bir mücadele döneminin kapılarını açın.

Türk Halkımız!

1 Mayıs’a yaklaştığımız şu günlerde İmralı görüşmeleri sürüyor. Kürt kardeşleriniz, kardeşlikten gelen doğal haklarının kabul edilmesini istiyorlar. Ulusal kimliklerinin ve anadilde eğitim haklarının resmen tanınması halinde barışa hazır olduklarını ortaya koyuyorlar.

Kapitalist tekellerin devleti ve AKP Hükümeti ise, hileler, tuzaklar peşinde. Taleplerin kolunu kanadını kırmaya çalışıyor. Bu tehlikeli oyunla, onlarca yıl sürecek daha büyük bir savaşı tetikliyor. Asker elbisesi giydirilmiş işçi-emekçi çocuklarını haksız bir savaşta ölüme göndermenin koşullarını hazırlıyor.

Türk işçileri, Türk halk gençliği, Türk emekçi kadınları, Türk esnafları, Türk köylüleri olarak bu saflaşmada Kürt halkımızın yanında yer alın, 1 Mayıs’ta meydanlarda adil, onurlu, demokratik barış şiarını yükseltin. ABD ve NATO uşağı ırkçı-faşist çapulcuların, şoven burjuva milliyetçilerinin, grevlerde, direnişlerde, toprak işgallerinde, çevre eylemlerinde, hak arama mücadelelerinde size saldıranların, kurşun sıkanların değil, Türk halkımızın onurunu simgeleyen Denizlerin, Mahirlerin, İbrahimlerin izinden yürüyün. Halkların eşit, özgür, gönüllü birliği için mücadele edin.

Türkiye ve Kürdistan İşçi Sınıfı!

1 Mayıs işçilerin kanıyla yaratıldı. Kızıl bayrakla ölümsüzleşti. Sosyalizm mücadelesinin, sömürüsüz, sınıfsız, sınırsız ve devletsiz bir dünya özleminin susturulamayan sesi oldu.

O mücadeleyi büyütün. O bayrağı dalgalandırın. O sesi gürleştirin.

Faşist rejimin, inkarcı sömürgeciliğin ve kapitalizmin cenderesindeki tüm ezilenlerin özgürlük mücadelesinin başında yürümek, yeni bir yaşam ve yeni bir dünya isteyenlerin öncüsü olmak, haramilerin saltanatını yıkmak görevi sizindir. Ayağa kalkın, ey dünyayı omuzlarında taşıyanlar.

Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Sosyalizm! Bijî Yek Gulan, Bijî Sosyalizm!

Bütün Ülkelerin İşçileri Ve Ezilen Halklar Birleşin!

Karkêran Hemû Weletan Û Gelên Bîndest Yekbin!

Kahrolsun Kapitalizm! Kahrolsun Emperyalizm!

Yaşasın Türkiye Ve Kürdistan Devrimi!

Yaşasın Dünya Devrimi!”

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 25 Nisan 2013, Perşembe 11:52
Kategoriler: Haberler, Politika