Polis şiddeti Gazi’de protesto edildi

Polis şiddeti Gazi’de protesto edildi

1 Mayıs kızıldır, Taksim bizimdirİSTANBUL- 1 Mayıs’ta Taksim’de uygulanan polis şiddeti, dün akşam Sultangazi İlçesi’ne bağlı Gazi Mahallesi’nde yapılan yürüyüşle protesto edildi.

ESP, DHF ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi’nin çağrısıyla eski karakol durağında bir araya gelen kitle, “1 Mayıs kızıldır, Taksim bizimdir” yazılı pankart açarak, Gazi Cemevi’ne yürüdü. Yürüyüş boyunca “Yaşasın devrimci dayanışma”, “1 Mayıs kızıldır Taksim bizimdir”, “Faşizmi döktüğü kanda boğacağız”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “1 Mayıs’ta düşene, dövüşene bin selam” sloganları atıldı.

Burada kurumlar adına açıklama yapan Arzu Çelik, 1 Mayıs alanının yasaklanmasının, AKP’nin ideolojik saldırılarından birisi olduğunu belirtti.

Çelik, işçi ve emekçilerin bedel ödeyerek kazandığı Taksim alanına çıkışın, TOMA’larla, panzerlerle, gaz bombalarıyla engellenmeye çalışıldığını söyledi.

Polisin saldırılarında yüzlerce kişinin yaralandığını ve 72 kişinin gözaltına alındığını kaydeden Çelik, ağır yaralıları da hatırlatarak “Devletin faşist yüzünü bir kez daha gözler önüne seriyor” dedi.

Çelik, ekledi: “Faşizmi döktüğü kanda boğacağız. Bu kanın hesabını ödeyecekler, ödeteceğiz.”(ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 3 Mayıs 2013, Cuma 11:34
Kategoriler: Haberler, Politika