ODTÜ’ye polis saldırısı

ODTÜ’ye polis saldırısı

ODTÜ’deki ormanın bir kısmını yok ederek geçmesi planlanan yola karşı direnen öğrencilere ve mahalle sakinlerine polis saldırdı. Saldırıda en az 14 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

ANKARA- ODTÜ ve 100. Yıl Mahallesi sakinlerinin ODTÜ’den geçecek yola karşı direnişlerini sürdürdükleri alana bu sabah polis tarafından saldırıldı. Yol çalışması için bölgeye gelen dozerlere TOMA ve akrepler de eşlik etti.

TOMA’lar, akrepler, gözaltı araçları ve çevik kuvvet polislerinin yanlarında getirdikleri yıkım ekipleri daha önce tellerle çevrilmiş alanda yıkım çalışmalarına başladı.

Direniş alanındaki yaklaşık 15 kişilik nöbetçi ekip de yıkım alana girerek çalışmaları engellemek istedi. Üniversiteliler kol kola girerek zincir oluştururken, sloganlarla da hukuk dışı yol projesini, ağaçların kesimini ve AKP faşizmini protesto etti.

Saat 07.30 sularında da polis saldırısı başladı. İlk belirlemelere göre aralarında SGD üyesi Ozan Özgenler’in de olduğu 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Balgat 10 Nisan Karakolu’na götürüldü.

Direnişçilerin gözaltına alınması ve direniş alanının boşaltılmasından sonra yıkım ekipleri yol açma çalışmalarına hızla başladı.(ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 6 Eylül 2013, Cuma 13:47
Kategoriler: Haberler, Politika