Beko polis şiddetini kınadı

Beko polis şiddetini kınadı

DİSK Genel Başkanı Kani Beko ODTÜ ve Tuzluçayır’da polis saldırılarına ilişkin, “İktidarın ayrımcı, asimilasyoncu, dışlayıcı, baskıcı, otoriter politikaları sökmeyecek, halkın birleşik mücadelesi kazanacaktır” dedi.

Beko polis şiddetini kınadı
Beko polis şiddetini kınadı

ANKARA- DİSK Genel Başkanı Kani Beko siyasi iktidarın ODTÜ ve Tuzluçayır’da uyguladığı şiddet politikalarına karşı bir açıklama yayınladı. Beko Eylül ayı ile birlikte, iktidarın Ankara başta olmak üzere tüm ülkede polis şiddetini tırmandırdığını ve toplumsal gerilimleri artırıcı politikalara yöneldiğini belirtti.

Beko ODTÜ’de yaşananlara ilişkin, “Halkın istemediği bir yolun, halka şiddet uygulayarak inşa edilmeye çalışan zihniyet, Gezi Parkı sürecindeki tutumunu Ankara’da sahnelemekten hiç çekinmemektedir” ifadelerini kullanırken Tuzluçayır’da yaşanan devlet terörünü, “Burada da halkın inançları ve talepleri görmezden gelinerek bir dinsel projenin temeli atılmış, buna karşı çıkanlara da oldukça vahşi şiddet uygulanmaktan kaçınılmamıştır” sözleriyle kınadı.

İktidarı kaybetme korkusunun, ülkeyi yönetenleri akıl dışı bir yola sürüklediğini hatırlatan Beko, “Korkunun insanları saldırganlaştığı psikolojik bir gerçeklik olmakla beraber, bir ülkenin halktan korkarak yönetilemeyeceği de sosyolojik bir gerçekliktir” ifadelerini kullandı.(ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 9 Eylül 2013, Pazartesi 18:53
Kategoriler: Haberler, Politika