Başbakan’la görüşen heyete soruşturma

Başbakan’la görüşen heyete soruşturma

Gezi Parkı direnişiyle ilgili soruşturmayı yürüten savcı Nazmi Okumuş, Başbakan Erdoğan’la görüşen heyette yer alan kişilerin ifadesinin alınmasını istedi. Tepki gösteren DİSK Genel Sekreteri Çerkezoğlu, halkın temsilcileri olarak görüşme yaptıklarını belirtti, “Fakat Başbakanla görüşmemiz suç sayıldı” dedi.

Başbakan'la görüşen heyete soruşturma
Başbakan’la görüşen heyete soruşturma

ANKARA- Gezi Parkı eylemleri ile ilgili soruşturma yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş, Gezi protestoları sırasında Başbakan Erdoğan’la görüşen heyette yer alan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu, mimar Derya Karadağ, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman, Beyoğlu Semt Dernekleri Sözcüsü Cem Tüzün’ün ve KESK Kadın Sekreteri Canan Çalağan’ın ifadesinin alınmasını istedi.

Gezi direnişi sırasında heyetle görüşen Erdoğan, Çerkezoğlu’nun sözlerine sinirlenerek, salondan ayrılmıştı. Görüşme, Başbakan’ın kurmaylarıyla devam etmişti. Erdoğan Arzu Çerkezoğlu’na “Aşırı sendikacı” demişti.

Başbakan’la görüşmemiz suç sayıldı

Savcının talimatına tepki gösteren DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, “Gezi eylemleri sırasında bir halk direnişi ortaya çıkmıştı. Orada halk iradesini ortaya koymuştu. Bizler emekçiler olarak halkın ortaya koyduğu bu iradeyi temsil ettik. Fakat Başbakan’la görüşmemiz suç sayıldı. Bu yanlış bir durumdur” dedi. Çözüm için Başbakan Erdoğan ile görüştüklerini söyleyen Çerkezoğlu, avukatları aracılığıyla haklarında soruşturma açıldığını öğrendiklerini kaydetti. (ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 18 Eylül 2013, Çarşamba 14:04
Kategoriler: Haberler, Politika