‘Sefer görev emri’ kapıda!

‘Sefer görev emri’ kapıda!

Milli Savunma Bakanlığı, 40 yaşın altında olan ve daha önce zorunlu askerlik yapanlara, “sefer görev emri” gönderiyor. Bakanlık ayrıca, polisten 4X4 arazi araç sahiplerinin bilgilerini aldı.

'Sefer görev emri' kapıda!
‘Sefer görev emri’ kapıda!

ANKARA- ABD ve Türkiye’nin başını çektiği blokun Suriye’ye yönelik askeri saldırısı şimdilik askıya alındı. Ancak, AKP hükümeti savaş hazırlığını sürdürüyor. Milli Savunma Bakanlığı, “sefer görev emri” gönderirken, polisten de 4X4 arazi araç sahiplerinin bilgilerini aldı.

Milli Savunma Bakanlığı, 40 yaşında olan ve askerlik yapanlara “sefer görev emri” gönderiyor. Söz konusu belgede, “Sefer görev emriniz tebliğ edilecektir. Tebliğ işleminin yapılabilmesi amacıyla bu yazı ile en yakın askerlik şubesi başkanlığına müracaat etmenizi, etmediğiniz takdirde hakkınızda 7201 sayılı Tebligat Kanunu gereği işlem yapılacağını bilmenizi rica ederim” ifadesi yer alıyor.

Sefer görev emri gelen vatandaşlar, askerlik şubesine giderek, seferberlik durumunda katılacakları birliği öğreniyor. Söz konusu birliğin tatbikatlarına katılmak zorunda bırakılıyor.

Milli Savunma Bakanlığı ayrıca, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 4X4 arazi araç sahiplerinin bilgilerini aldı. Bazı arazi taşıt sahiplerine sefer görev emri çıkarıldı. (ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 24 Eylül 2013, Salı 21:57
Kategoriler: Haberler, Politika