Gözaltılara 1 Mayıs Mahallesi’nden tepki

Gözaltılara 1 Mayıs Mahallesi’nden tepki

Gülsuyu ve Gazi mahallelerinde polisin devrimcilere yönelik gerçekleştirdiği operasyon Ataşehir 1 Mayıs Mahallesi’nde yürüyüşle protesto edildi.

İSTANBUL- Gülsuyu ve Gazi mahallelerinde çetelere karşı mücadele eden devrimcilerin gözaltına alınması, akşam saatlerinde Ataşehir 1 Mayıs Mahallesi’nde yapılan yürüyüşle protesto edildi.

ESP, Halk Cephesi ve Partizan’ın çağrısıyla düzenlenen yürüyüş karakol durağından başladı. “Polis çete işbirliğine son, gözaltılar serbest bırakılsın” pankartı ile son durağa yürüyen devrimciler, sık sık “Katil devlet hesap verecek”, “Çeteler halka hesap verecek”, “Hasan Ferit Gedik ölümsüzdür”, “Gözaltılar serbest bırakılsın” sloganlarını attı.

Yürüyüşün ardından kurumlar adına açıklamayı, Gülsuyu’nda çetelerin saldırısında yaralanan Abdullah Atasoy okudu.

Atasoy, “Emekçi halklarımızın, devrimcilerin yaşam alanlarını bir bir yok etmeye kararlı olan faşizm geçmişten bugüne kadar emekçi semtlerde çeşitli politikalar uygulamıştır. Bizi mahallemizden sürgün etmek için bizleri sindirmeye çalışmış, gözaltına almış, işkence etmiş, tutuklamış, gençlerimizi uyuşturucu batağına sokarak yozlaştırmıştır” dedi.

Gülsuyu-Gülensu mahallesinde çetelerin devrimcilere saldırılarında 20 kişinin yaralandığını ve Hasan Ferit Gedik’in hayatını kaybettiğini hatırlatan Atasoy, halkın Gülsuyu’ndan sürülerek bölgenin ranta ve uyuşturucu çetelerine açılmak istendiğini dile getirdi.

Atasoy, “Kentsel dönüşüme hayır diyerek mahallesine sahip çıkan, uyuşturucuya, çeteleşmeye, yozlaşmaya karşı mücadele eden devrimciler polisin ve çetelerin hedefi haline gelmiştir. Bizleri korku ve terörle sindirmeyi başaramadıkları içindir ki dün sabah saatlerinde ESP, Halk Cephesi, Partizan okurlarına operasyon düzenlendi, 70 eve baskın yapıldı ve 31 kişi gözaltına alındı” dedi.

“Çetelerle yaşanan gerilimin, saldırıların ve dökülen kanın asıl sorumlusu Mehmet Ali Ağca ile boy boy fotoğraf çektirenlerdir” diyen Atasoy, şöyle devam etti: “Eğer devlet bu gerilimi sonlandırmak istiyorsa çeteleri beslemekten ve üzerimize salmaktan vazgeçmelidir. Bizler hiçbir zaman çetelere mahallelerimizde izin vermeyeceğiz. AKP Hükümeti’ne sesleniyoruz bizi bitiremeyeceksiniz. Sizin kirli politikalarınıza teslim olmayacağız, mahallemizi sahiplenmekten vazgeçmeyeceğiz. Derhal gözaltına alınan devrimcileri serbest bırakın.”(ETHA)

 

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 9 Ekim 2013, Çarşamba 0:04
Kategoriler: Güncel, Haberler