‘Devrimci hareketin kalbi Rojava’da atmalı’

‘Devrimci hareketin kalbi Rojava’da atmalı’

Köln’de düzenlenen “Rojava devrimi” konulu panelde konuşan MLKP temsilcisi, tüm devrimci ve komünist hareketin kalbinin bugün Rojava’da atması gerektiğini dile getirdi. MLPD MK üyesi Meister ise ICOR’un “Rojava devrimine sahip çık” kampanyası başlattığını duyurdu.

'Devrimci hareketin kalbi Rojava'da atmalı'
‘Devrimci hareketin kalbi Rojava’da atmalı’

KÖLN- Almanya’nın Köln kentindeki Mala Kurda Derneği’nde dün “Rojava devrimi” konulu panel düzenlendi. Panele, PYD ve MLKP temsilcileri ile Almanya Marksist Leninist Partisi (MLPD) MK üyesi ve ICOR Avrupa Sözcüsü Roland Meister katıldı.

PYD temsilcisi İbrahim İbrahim, Rojava devriminin kuşatma altında olduğunu söyledi. Özellikle gıda ve sağlık konusunda ciddi sorunlar yaşandığını belirtirken, özellikle çocukların zor durumda olduğunu söyledi, destek ve dayanışma beklediklerini dile getirdi. İbrahim, Kürt Federe Bölgesi’nin sınır kapılarını kapatmasının, emperyalistlerle anlaşması sonucu olduğunu da ekledi.

MLKP temsilcisi ise dünyada ve Ortadoğu’daki halk ayaklanmalarına dikkat çekerek, tüm devrimci ve komünist hareketin kalbinin bugün Rojava’da atması gerektiğini dile getirdi. İspanya iç savaşındaki uluslararası tugayları hatırlatan MLKP temsilcisi, “Serkan Tosun’un yoldaşına Rojava devrimini savunurken şehit düşmesi tarihsel önem taşımaktadır” dedi. Devrimci ve komünist gençlerin, Rojava devrimini savunması gerektiğini söyledi.

ICOR ve MLPD adına konuşan Roland Meister ise ICOR’un “Rojava devrimine sahip çık” kampanyası başlattığını söyledi. ICOR’un Rojava devriminin önemini anladığını belirten Meister, 40 ülkeden devrimci örgütlerden oluşan ICOR’un kampanyasının siyasal ve lojistik desteği kapsadığını ifade etti. Meister, kampanya sonucu toplanacak yardımların bir delegasyon aracılığıyla Rojava’ya götürüleceğini de belirtti.(ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 13 Ekim 2013, Pazar 19:10
Kategoriler: Avrupa, Haberler