MKP ve TKP/ML tutuklularına Dersim’den destek

MKP ve TKP/ML tutuklularına Dersim’den destek

Dersim’de yürüyüş yapan tutuklu yakınları, açlık grevinde olan MKP ve TKP/ML dava tutuklularının direnişinin kendi direnişleri olduğunu belirtti.

DERSİM- Malatya E Tipi Hapishanesi’nde baskılara karşı açlık grevinde olan MKP ve TKP/ML davaları tutuklularına, Dersim’deki tutuklu yakınlarından destek geldi.

Tutuklu ailelerin çağrısıyla düzenlenen eyleme, BDP, ESP, DHF ve Partizan destek verdi.

Sanat Sokağı’nda bir araya gelen yaklaşık 400 kişi, “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek. Devrimci tutsaklar onurumuzdur” pankartıyla Seyit Rıza Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş boyunca “İçeride dışarıda hücreleri parçala”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” sloganları atıldı.

Yürüyüşün ardından aileler tarafından yapılan açıklamada, Malatya Hapishanesi’nde MKP ve TKP/ML dava tutuklularının 25 Ekim’den bu yana süresiz açlık grevinde olduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, “Biz aileler olarak çocuklarımıza uygulanan bu teslim alma saldırısına karşı çocuklarımızın başlattığı süresiz açlık grevi direnişini sahipleniyoruz. Onların direnişinin bizim direnişimiz olduğunu bir kez daha haykırıyoruz” denildi.

Aileler, herhangi olumsuz bir sonuçtan Adalet Bakanlığı ile hapishane idaresini sorumlu tutacaklarını dile getirdi. (ETHA)

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş

Yayın tarihi: 4 Kasım 2013, Pazartesi 1:40
Kategoriler: Haberler, Politika